Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Castig/venit din jocuri de noroc poker vs pierderi
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Castig/venit din jocuri de noroc poker vs pierderi

Buna. Tin sa resalut forumistii de pe avocatnet.ro, dupa o luuuunga pauza :).
Acum , intrebarea:
Tocmai am primit de la betfair un email prin care am fost instiintat ca au trimis autoritatilor romane un raport cu veniturile mele din jocuri de noroc/poker pe anul 2016 . NU ma asteptam , pt ca pe anul trecut cheltuielile/investitiile mele au depasit castigul, asadar ma asteptam sa nu primesc absolut nicio instiintare/email de orice fel.

Ce se intampla?... e atat de absurda legislatia incat va trebui sa platesc impozit pe...pierdere? Sunt ei, cei de la betfair incompetenti si n ar trebui sa imi fac probleme?
Precizez ca am citit ce legislatie am gasit pe net, dar nu m am lamurit.
Multumesc mult de tot pe eventualul raspuns.
:D intradevar e atat de absurda legislatia, cel putin din ce am inteles eu tu trebuie sa declari venitul, care se impoziteaza.. nu trebuie sa declari profitul/pierderea, esti impozitat pe venitul pe care l-ai obtinut fara sa se tina cont de "investita" facuta de tine.