avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare bon de combustibil in contabilitaea ong
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare bon de combustibil in contabilitaea ong

buna seara, la un ONG exista contract de comodat pentru autoturismul proprietate personala a unui membru fondator/presedinte. Acesta are cateva bonuri de benzina achitate cu cardul bancar personal. pe bon figureaza ciful ong. cum pot sa le inregistrez in contabilitate? multumesc frumos

Alte discuții în legătură

Bonuri benzina simoponea simoponea Buna ziua! Eu deduceam bonurile de benzina 100 % ptr ca aceasta cheltuiala era in scopul activ economice, dar ce fac cu bonurile de benzina dupa 14 martie ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala ela22 ela22 Buna seara, As dori sa va adresez si eu cateva intrebari. Daca am contract de colaborare cu o firma de curierat, pot sa ma scad in totatlitate cu bonul ... (vezi toată discuția)
Decontare combustibil cristimdeea cristimdeea Va rog sa ma ajutati cu o informatie, ca avand pfa nu am contabil.Am contract de comodat pe masina personala din aprilie, iar de atunci am luat bonuri de ... (vezi toată discuția)