Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ajutor deces 2017
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ajutor deces 2017

Buna ziua,
Sotia unui salariat a decedat in data de 17.02.2017, data la care s-a publicat Legea bugetului in Monitorul Oficial.
Va rog sa-mi spuneti ce valoare ii pot acorda salariatului: 1566 lei (noua valoare) sau 1341 lei (vechea valoare)?
Multumesc frumos.
Vechea valoare , intrucat Legea a intrat in vigoare la 20.02.2017
Buna seara,
Unde se specifica ca intra in vigoare la 20.02.2017?
Multumesc!
Constitutia Romaniei
Art. 78 – Intrarea în vigoare a legii

Legea se publică în Monitorul Oficial al României şi intră în vigoare la 3 zile de la data publicării sau la o dată ulterioară prevăzută în textul ei.