Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... spor de confidentialitate pentru consilierii juridici?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

spor de confidentialitate pentru consilierii juridici?

Este obligatoriu ca firma care angajat un CJ sa-i acorde spor de confidentialitate?
Prin lege si prin natura activitatii sale, consilierul juridic este obligat sa respecte secretul profesional.

Desigur, nimic nu-l impiedica pe angajator sa plateasca un spor de confidentialitate. Dupa cum nimic nu-l obliga.