Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prescriere credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prescriere credit

Buna seara. Un credit facut in 2005 de nevoi personale, a fost platit numai o parte, dupa care nu a mai fost facut facuta nici o plata. In 2007 contractul a fost cesoinat catre o firma de recuperari creante. Astazi am primit de la un executor judecatoresc o instiintare de executare silita. Acel contract nu trebuia sa se prescrie? Mentionez ca in 2007 eu nu mai locuiam la adresa la care la care sa facut contractul si de atunci eu nu am primit nimic la adresa la care locuiesc. Multumesc.
Contractul nu s-a prescris, se prescrie doar dreptul de a va executa silit.Faceti contestatie la executare in termen de 15 zile de cand ati primit instiintarea si aratati ca in opinia dvs. dreptul de a va executa silit s-a prescris.
ContSters416386, utilizator