Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestare Amenda Circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestare Amenda Circulatie

Buna seara ,

In data de 16.02.2017 am trecut pe culoarea rosu al semaforului de pe Bld Iuliu Maniu in dreptul strazii politehnicii ( imediat dupa benzinaria Mol) in procesul verbal agentul de politie a trecut la locul faptei intersectia Bld Iuliu Maniu cu strada Arinii Dornei , mentionez ca aceasta intersectie nu exista , semaforul se afla la intersectia Bld iuliu maniu cu strada politehnicii , strada arinii dornei este o straduta intre blocuri care este continuata de strada politehnicii pan ain bld iuliu maniu

Daca contest Pv-ul pot avea castig de cauza deoarece a fost intocmit gresit ?

PS: eu nu am obsv daca chiar am trecut pe culoare rosu a semaforului deoarece acesta era mascat de un camion parcat in dreptul semaforului iar echipajul de politie sustine ca se aflau pe sensul opus al bulevardului
Buna seara,
Faceti o plangere impotriva procesului verbal de contraventie si o depuneti la judecatorie in termen de 15 zile de la primirea procesului verbal.Daca aveti sau nu castig de cauza urmeaza sa vedeti. Nimeni nu va poate spune cu exactitate ce se va intampla la instanta