Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestare Amenda Circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestare Amenda Circulatie

Buna seara,

Am primit o suspendare de 30 zile a permisului auto pe care am contestato in instanta deoarece agentul constatator ai indicat eronat locul faptei in P.V. ( infractiunea a avut loc pe bld iuliu maniu in dreptul strazii Politehnicii, agentul a notat in pv intersectia bld iuliu maniu cu strada Arinii Dornei), desi consider ca este un motiv intemeiat pe a fi declarata nulitatea pv-ului , nu am scos un certificat de grefa in momentul in care am depus contestatia si nu am recuperat permisul de la politia rutiera , dar o sa ma duc sa-mi recuperez permisul conform dovezi primite de ag. constatator la expirarea suspendarii de 30 zile , mai sunt oblicat in caz ca nu se anuleaza pv-ul sa predau permisul pentru 30 de zile ??
Da, veti fi obligat daca pierdeti procesul.
Incercati sa il castigati.
Multumesc pentru raspuns