Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua

Am si eu o intrebare,ma chiama Marian ,muncesc la o firma de 6 luni,am un grad de handicap accentuat si impozitul pe salariul meu nu ar trebui sa fie impozitabil,angajatorul meu imi spune ca nu este el responsabil cu asa ceva am fost si la finante si ma trimite la angajator,si asta se repeta de 3 luni incoace,am fost de 4 ori cred ca au obosit din cauza mea:),as dori un sfat daca este posibil.Multumesc
Angajatorul este obligat sa respecte legea , in caz contrar fie sesizati in scris ANAF-ul, fie il actionati in instanta,
Multumesc ,asta am sa si fac