Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarii bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarii bugetari

cum se calculeaza salariile la bugetari care la 01,02,2017 sunt sub salariul minim pe economie si cum se aplica cresterea cu 20%?
Cresterea de 20% se aplica la salariul din luna ianuarie 2017 , daca in urma acestei majorari reiese un salariu mai mic decat 1450 lei , atunci acel salariu se va majora la 1450 lei.