avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarii bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarii bugetari

cum se calculeaza salariile la bugetari care la 01,02,2017 sunt sub salariul minim pe economie si cum se aplica cresterea cu 20%?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:44, 7 Martie 2017
Cresterea de 20% se aplica la salariul din luna ianuarie 2017 , daca in urma acestei majorari reiese un salariu mai mic decat 1450 lei , atunci acel salariu se va majora la 1450 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca lyly64 lyly64 Buna ziua, - lucrez in sectorul bugetar,am salariul minim pe economie; - de la 1 februarie salariul de baza se majoreza la 1450, sau in cazul meu se ... (vezi toată discuția)
Funcționari publici incadrari cu minim pe economie Soniaflorea19 Soniaflorea19 Buna ziua. Întrebarea mea este următoarea: având în vedere faptul că sunt funcționar public încadrată cu minimul pe economie fiind primul meu loc de ... (vezi toată discuția)
Mod majorare salariu minim brut liliana111 liliana111 Buna ziua. Ca urmare a H.G. nr. 1/2017 prin care se majoreaza salariul minim brut incepand cu 01.februarie 2017, de la 1250 la 1450 si, potrivit O.U.G. nr. ... (vezi toată discuția)