Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere punct de lucru cu contract de comodat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere punct de lucru cu contract de comodat

Buna ziua,
vreau sa deschid un punct de lucru pentru firma fiicei mele.Am gasit spatiu pentru care as vrea sa fac contract de comodat,deoarece acest spatiu apartine verisorului sotului meu si nu vrea contract de inchiriere.Pe scurt,imi da voie sa folosesc spatiul pentru o perioada de timp ,fara a-i plati chirie.
As dori sa stiu daca este valabil un contract de comodat pentru deschiderea punctului de lucru(cabinet veterinar,in cazul meu) sau trebuie neaparat semnat un contract de inchiriere?
Daca pot folosi contractul de comodat,trebuie semnat si la notar?
Multumesc mult !
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc mult ! deci nu este necesar la notar....O zi buna !