Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod caen principal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod caen principal

Bună. Ce se poate intampla daca eu am un CAEN la activitate principala si eu fac cu totul alta activitate? Adica pt CAEN-ul care l-am declarat la infiintare inca nu am reusit sa fac nici o factura, dar in alta activitate as putea sa obtin niste oportunitati de afaceri. Nu stiu exact care activitate o sa imi aduca primul venit sau profit. Vreau sa stiu daca pot fi sanctionat ca fac alta activitate dintre cele secundare, decat cea principala.
Am declarat mai multe activități secundare.
Mulțumesc!
Daca si acea activitate secundara este autorizata la registrul comertului si apare pe certificatul constatator, este in regula.