Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mi sa luat placutele de inmatriculare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mi sa luat placutele de inmatriculare

Buna ziua as dori sa intreb am fost oprit de catre politie si mi sa verificat seriile de pe caroserie si nu sa potrivit cu cele de pe talon dar eu am platit asigurare pe ele si aveam verificare si am ramas fara placute si fara permis as dori sa stiu cum recuperez numerele si permisul sau cit timp pot politisti sa imi retina placutele ca mentionez ca caroseria cu seriile de pe talon o am acasa multumesc
Caroseria o ai acasa ????
Prietene ... ai condus o masina cu numere de inmatriculare false !!!!
Mai exact o masina neinmatriculata.
O sa iti recuperezi permisul dupa ce e anulat si o sa dai din nou examen.
~ Conținut șters la cerere ~