Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare locuinta de serviciu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare locuinta de serviciu

Buna ziua. Ma intereseaza cum poate fi vandut un apartament dat in folosinta in anul 1990 construit din fonduri de la buget . Este locuinta de serviciu si are un chirias din anul 2011. El poate fi cumparat de chirias cf. Legii 85/1992 si a Decretului Lege 61/1990 fara a fi scos la licitatie?
nicoleta0411, utilizator