avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... chirias RIAL care doreste sa cumpere apart. construit ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

chirias RIAL care doreste sa cumpere apart. construit de stat

Locuiesc cu chirie la RIAL intr-un apartament construit de Statul Roman in 1952. Doresc sa-l cumpar. Ce lege reglementeaza acest lucru?
Ultima modificare: Luni, 26 Iunie 2006
sbanica, utilizator
Cel mai recent răspuns: trope_doi , utilizator 02:37, 7 Martie 2009
Legea 18/1991
[......]
Am vazut data postarii acum... Mea culpa daca mi-am dat cu parerea dupa numai... aproape 3ani. :oops:
Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Martie 2009
burebista, utilizator
Nu e, cumva, in discutie Legea 85/1992 (republ in M.O.264/15.07.1998) privind vanzarea de locuinte si spatii cu alta destinatie construite din fondurile statului si din fondurile unitatilor economice sau bugetare de stat, a carei "baza” o constituie Decretul-lege nr. 61/1990 privind vanzarea, catre populatie, de locuinte construite din fondurile statului?

Buna poanta! Abia dupa "publica mesaj" am vazut data mesajului initial! :slap:
Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Martie 2009
trope_doi, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 61 /90 - vanzare imobil ContSters319177 ContSters319177 Buna ziua, am cumparat un imobil in anul 2004 prin legea 61 /90, am dori sa stim daca acum se poate vinde acest imobil ori este interzis acest lucru printr.o ... (vezi toată discuția)
Teren aparținînd statului român danalida danalida Buna! Daca un teren pe care s-a construit înainte de 1989 un bloc de locuințe aparține Statului Român în extrasul Cf al terenului si... terenul a fost ... (vezi toată discuția)
Situatia juridica a terenului de sub bloc marina2 marina2 Buna ziua, In anul 1992 am cumparat apartamentul (in care locuiam cu chirie), conf. Decretului Lege nr.61/1990. Blocul in care este situat ... (vezi toată discuția)