Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... chirias RIAL care doreste sa cumpere apart. construit ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

chirias RIAL care doreste sa cumpere apart. construit de stat

Locuiesc cu chirie la RIAL intr-un apartament construit de Statul Roman in 1952. Doresc sa-l cumpar. Ce lege reglementeaza acest lucru?
sbanica, utilizator
Legea 18/1991
[......]
Am vazut data postarii acum... Mea culpa daca mi-am dat cu parerea dupa numai... aproape 3ani. :oops:
burebista, utilizator
Nu e, cumva, in discutie Legea 85/1992 (republ in M.O.264/15.07.1998) privind vanzarea de locuinte si spatii cu alta destinatie construite din fondurile statului si din fondurile unitatilor economice sau bugetare de stat, a carei "baza” o constituie Decretul-lege nr. 61/1990 privind vanzarea, catre populatie, de locuinte construite din fondurile statului?

Buna poanta! Abia dupa "publica mesaj" am vazut data mesajului initial! :slap:
trope_doi, utilizator