avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1236 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... presedinte asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

presedinte asociatie de proprietari

buna dimineata,

va scriu cu rugamintea sa-mi specificati daca presedintele unei asociatii de proprietari trebuie sa fie OBLIGATORIU membru al asociatiei (proprietar al unui apt din imobil)?
va multumesc pentru timpul dv.
Cel mai recent răspuns: magdarossi , utilizator 09:46, 13 Martie 2017
Legea 230/2007 spune ca da,trebuie sa fie proprietar si membru al asociatiei de proprietari.
Cititi o discutie "interesanta" despre presedintele (ne)proprietar aici

www.avocatnet.ro/content/for...
va multumesc frumos pentru timpul dv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bani pentru termoizolare cetateanhu cetateanhu Buna, Am avut o locuinta cu trei camere pe care le-am vandut-o anul trecut. A fost platita o suma ma pe numele meu, pentru term izolarea locuintei la ... (vezi toată discuția)
Cenzor asociatie de proprietari laviela09 laviela09 Un cenzor din afara asociatiei de proprietari care este contabil si nu e membru CECCAR, se angajeaza cu contract de mandat sau conventie civila? (vezi toată discuția)
Abuz in ag a asociatiei de propietari breazamoreni breazamoreni Buna dimineata, Zilele trecute a fost adunarea generala a propietarilor [editat] avand ca scop alegerea unui nou comitet executiv si a unui presedinte care nu ... (vezi toată discuția)