avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 627 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire pensie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire pensie

Buna ziua!As vrea sa stiu daca este corect ca o firma de recuperari sa te de.a la un executor judecatoresc,sa fii judecat in lipsa si executat fara macar o instiintare la un credit din anul 2008.Ma gandeam ca dupa atata timp este prescris!este vb.de tatal meu caruia i.a venit direct acasa plicul cu executarea silita si i se va opri din pensie.Mentionez ca are 68 de ani.Se mai poate face ceva?sentinta este fara cale de atac.Are pensia pe card si i.a venit poprire pe pensie la Banca si la Casa de Pensii.Mi.e teama sa nu,i se faca poprirea de doua ori!
Cel mai recent răspuns: Cod1958 , utilizator 16:55, 22 Martie 2017
Daca mai este in termenul de 15 zile, trebuie facuta contestatie la executare si invocata prescriptia, daca este cazul
Invocati Cod pr cv. 728 pct 1.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire salariala pentru credit din 2007 andreifor andreifor Buna ziua. In anul 2007 am luat un card de tipul Card Avantaj cu o suma de 2000 de lei din care am cheltuit aproximativ 1500 de lei. Astazi m-am trezit cu o ... (vezi toată discuția)
Prescriere datorie elena_p2013 elena_p2013 Buna ziua In 2007 am luat un credit de la BRD. Am platit cca. 1 an de zile. La sf anului 2008 mi s a pus poprire pe salariu pana in 2009 cand am incetat ctr ... (vezi toată discuția)
Card de credit Dany7590 Dany7590 Buna ziua, prin anul 2006 ( nici nu mai stiu cu precizie ), lucram la o firma de transport local, incasam salariile prin BRD. Am obtinut un card de credit in ... (vezi toată discuția)