Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire pensie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire pensie

Buna ziua!As vrea sa stiu daca este corect ca o firma de recuperari sa te de.a la un executor judecatoresc,sa fii judecat in lipsa si executat fara macar o instiintare la un credit din anul 2008.Ma gandeam ca dupa atata timp este prescris!este vb.de tatal meu caruia i.a venit direct acasa plicul cu executarea silita si i se va opri din pensie.Mentionez ca are 68 de ani.Se mai poate face ceva?sentinta este fara cale de atac.Are pensia pe card si i.a venit poprire pe pensie la Banca si la Casa de Pensii.Mi.e teama sa nu,i se faca poprirea de doua ori!
Daca mai este in termenul de 15 zile, trebuie facuta contestatie la executare si invocata prescriptia, daca este cazul
Invocati Cod pr cv. 728 pct 1.