Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident Rutier
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident Rutier

In urma cu 2 luni am avut un accident . Am intrat cu masina intr-un stâlp masina sa facut praf si stalpul la randul lui... Acum 2 zile mia venit un plic de la SOCIETATEA DE DISTRIBUTIE A ENERGIEI ELECTRICE MUNTENIA NORD spunand ca am suma de 3553.00 de lei de achita stalpul si cu se la lucrat la el . INTREBAREA MEA ESTE dc nu ia despăgubiri asigurarea ca aveam totul platit ( city insurance) ????
Asiguratorul raspunde pentru prejudiciul cauzat. Mergeti cu instiintarea primita la o reprezentanta City Insurance din localitatea dumneavoastra si depuneti acel document, posibil doar copie, si cereti un numar de inregistrare si trimiteti dovada depunerii cererii la Electrica, impreuna cu o copie dupa polita valabila la data accidentului.