Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Arestare in Italia
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Arestare in Italia

Buna seara!

Va rog sa ma ajutati cu o informatie?
Care este pedeapsa, in Italia, in cazul acuzatiei
de talharie (furt telefon), ultraj si violenta fata de politisti
si daune aduse masinii politiei?
Mentionez faptul ca persoana nu are antecedente penale,
se afla pentru prima data plecata din tara si nu vorbea limba
italiana. A cazut pe strada si s-a lovit f rau la cap,
a ramas inconstienta 30 min, a fost internata in spital, apoi
a fost externata si s-a pierdut in Roma, a hoinarit 2 zile pe strazi,
fara bani, fara haine groase, probabil bandajata si aratand dubios,
vorbea incoerent la telefon, apoi a fost arestata si acuzata de cele mentionate mai sus.

Mentionez faptul ca avocatul din oficiu a ales procedura simplificata.

Va multumesc!
Yna121, utilizator
Pedeapsa pentru ce ai spus este puscarie serioasa dar daca nu este adevarat de ce este acuzata sa spuna ca nu este adevarat si avocatii din oficiu nu sunt buni