Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca faptele penale din Germania au legatura cu Romania
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca faptele penale din Germania au legatura cu Romania

Am facut 2 abonamente la 2 telefoane in germania in valuare de 3000 de euro . nu am platit abonamentul cateva luni si am fost dat in judecata in germania .nu mam prezentat la proces si am fost dat iar in judecata .vreau sa stiu daca mi se emite un mandat de arestare in germania este valabil si in romania?pentru aceasta fapta?
Nu e clar dacă fapta constituie infracțiune.
E judecata civila sau penala?
Penal proces penal
Se poate emite mandat european de extradare pentru tot felul de gainarii, de ex. cineva a fost extradat european pentru furtul unui purcelus.
In caz de condamnare cu executare in urma unui proces penal se poate emite mandat european.
Dar este posibil sa va fie aplicata o pedeapsa cu suspendare.
Incercati sa va interesati de caz.

Cu purcelusul intre ce state a fost?
Nu stiu intre ce state a fost, in orice caz cu mandat de arestare european. Sursa: [ link extern ]