Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... intrebare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

intrebare

concediul de maternitate si cel de crestere copil sunt considerate sau nu ca si vechime in munca?
Concediul pt cresterea copilului de pana la 2 ani,respectiv 7 ani pt copiii cu handicap va fi considderat vechime in munca.
Pana in momentul de fata ele nu erau considerate vechime in munca, dar se pare ca in viitorul aproppiat se va emite un act normativ care va indrepta aceasta nedreptate, dupa opinia mea.
concediul pentru crsterea copilului suspenda contractul de munca deci nu era considerat vechime
buna seara
din cate stiu eu concediu de crestere copil suspenda contractul de munca si nu este considerata vechime ..daca nu s/a modifcat intre timp ceva .
Discutiile ce se poarta in prezent se refera la salariatii bugetari care beneficiaza de aceste concedii.