avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1033 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... va rooog ajutati-ma cu un sfat va rog
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

va rooog ajutati-ma cu un sfat va rog

Am o societate care poseda un camion cu o remorca.
Am un posibil client din Africa care ar vrea sa o cumpere.
Intrebarea mea este urmatoarea:Care sunt pasii care trebuiesc urmati ptr a vinde masina?
Mai am o intrebare:daca o vand cu 30000de euro, cat din aceasta suma dau la stat?

V-as multumi din suflet daca m-ati putea ajuta cu aceste raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 19:00, 14 Septembrie 2009
E cumva din Nigeria ? Mare atentie cu baietii astia din Africa, mai ales din Nigeria. Trag niste tepe de ii ti minte toata viata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inselaciune prin internet emiliano zapata emiliano zapata Buna ziua tuturor!As dori sa fiu ajutat si eu intr-o chestiune legata de o inselaciune prin internet: m-am inteles cu o persoana pe care am cunoscut-o pe ... (vezi toată discuția)
Investitie unui strain in romania (schema frauduloasa) Mirela V Mirela V Am avut ocazia sa intalnesc o persoana din Zimbabue, care isi doreste sa faca o investitie in valoare de 2 mil USD in Romania. Mai exact vrea sa imi trimita ... (vezi toată discuția)
Executare silita dupa partaj Anjelique Anjelique In urma cu doi ani am terminat partajul judiciar cu fostul meu sot , el urmand sa imi dea ca sulta , suma de 40.000 euro . Cum el nu are de gand sa dea ... (vezi toată discuția)