Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare cetatean moldovean
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare cetatean moldovean

Buna ziua,

Pot angaja un cetatean modovean care are si cetatenie romana(are pasaport roman) dar nu are domiciliu/resedinta in RO, ci in Moldova?
Cum il inregistrez in declaratia 112?In saga de exemplu nu pot baga decat adrese din Romania
Il puteti angaja ca si orice cetatean roman.
Si in saga ce adresa ii trece?ca imi tb adresa de Romania, nu pot selecta alta tara.sau las necompletat la adresa?
Nu cunosc programul SAGA, insa va pot intreba ce fel de c.i.m. incheiati cu o astfel de persoana ?
Contract de munca temporara
Salariați străini. Completare revisal în SAGA
[ link extern ]