Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Masurilor de aparare impotriva incendiilor
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Masurilor de aparare impotriva incendiilor

Buna ziua.
Care este cadrul legal in care se prevede modul de a organiza o camera tehnica( de ex: camera serverelor), din punct de vedere al masurilor de aparare impotriva incendiilor.
Ce dotari ar trebui sa contina?
Va multumesc!
Studiati Legea psi nr. 307/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare si Normele generale de aplicare a legii, aprobate prin Ordinul MAI nr. 163/ 2007 cu modificarile si completarile ulterioare. Actele normative le gasiti pe internet.
Organizarea camerei serverelor trebuie sa sa faca in baza unui proiect tehnic intocmit de o firma autorizata care prin proiect trebuie sa aiba in vedere normativele de proiectare din domeniul respectiv de activitate.
Multumesc! :)