Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Incadrare grad handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Incadrare grad handicap

Buna ziua
As vrea sa aflu si eu daca se poate incadra cineva in grad handicap cu afectiunile oftalmologice hipermetropie medie, presbiopie si cataracta infantila. Va multumesc!
Comisia de specialitate face incadrarea in grad de handicap. Este destul de dificil si incorect sa ne dam cu parerea atata vreme cat nu suntem medici de specialitate.