avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... RECUPERARE TIMBRU MEDIU
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

RECUPERARE TIMBRU MEDIU

Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere de chemare in judecata pentru timbru de mediu platit intre 2013 si 2016?
Cel mai recent răspuns: Dralex , utilizator 12:13, 17 Martie 2017
Poate sa ma ajute cineva cu anumite trimiteri la legislatii/solutii date de instantele nationale/solutii ale CJUE cu care sa pot motiva o astfel de actiune? Va multumesc anticipat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Timbru de mediu se mai poate da in judecata? asaftei91 asaftei91 vreau sa imatriculez masina fara sa platesc timbru de mediu sa dau in judecata se mai poate?si vreau sa mai stiu daca se mai poate daca imi da si numere rosii ... (vezi toată discuția)
Completare cerere de restituire taxa auto elina20099 elina20099 Buna ziua. Conform certificat de mostenitor , am mostenit un autoturism ,in urma decesului tatalui meu. Am gasit cerere model, catre Administratia Finantelor ... (vezi toată discuția)
Taxa de mediu auto mickygonta mickygonta Buna ziua, am achizitionat un autoturism din germania in noiembrie 2012; in martie 2013 am platit taxa de mediu iar in iulie 2014 am cerut in instanta ... (vezi toată discuția)