Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de mediu auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de mediu auto

Buna ziua, am achizitionat un autoturism din germania in noiembrie 2012; in martie 2013 am platit taxa de mediu iar in iulie 2014 am cerut in instanta recuperarea taxei. Dosarul a fost depus in iulie dar in octombrie a fost respins ca actiune nefondata. A fost respinsa si cererea de chemare in garantie. S-a facut apel in noiembrie 2014 si abia acum avocatul ne-a spus ca a fost respins dosarul si ca nu mai avem ce face pentru ca nu vom mai avea castig de cauza. Deasemenea a precizat ca pana la dosarul nostru a castigat toate dosarele si ca incepand cu noi toate dosarele au fost respinse datorita unei noi legi. Mentionez ca sunt din Constanta si nu stiu ce sa mai cred. Va rog sa imi confirmati sau sa infirmati cele spuse de avocat. Va multumesc anticipat si astept raspuns. O zi buna, Mihaela
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns. Insa putem depune plangere la comisia europeana? Poate daca vom fi mai multi vom castiga.. Se mai poate face ceva? Va multumesc inca o data si va doresc o zi buna
~ Conținut șters la cerere ~