Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata partiala cu gr 2
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata partiala cu gr 2

Barbat nascut iunie 1957, 34 ani vechime cotizata din care 7 ani gr 2, cand poate iesi la pensie anticipata partiala
Cand va implini varsta de 60 de ani.
Trebuie sa indeplineasca si conditia de stagiu de 35 de ani, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, armata, pensie de invaliditate).
Din datele de mai sus rezulta ca are 35 de ani si 9 luni.
Eu nu pot sti daca aici are si stagiu asimilat.