avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata partiala cu gr 2
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata partiala cu gr 2

Barbat nascut iunie 1957, 34 ani vechime cotizata din care 7 ani gr 2, cand poate iesi la pensie anticipata partiala
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 08:35, 17 Martie 2017
Cand va implini varsta de 60 de ani.
Trebuie sa indeplineasca si conditia de stagiu de 35 de ani, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, armata, pensie de invaliditate).
Din datele de mai sus rezulta ca are 35 de ani si 9 luni.
Eu nu pot sti daca aici are si stagiu asimilat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensia anticipata partiala dulipovici dulipovici bună seara, aş dorii să mă lămurească cineva ce şanse am să ies la pensie anticipată partială , având doar 34 de ani vechime la data împlinirii ... (vezi toată discuția)
Pensionare in 2014 marilena13 marilena13 Sunt nascută la 1 febr.1955. La 1 aprilie 2014 împlinesc 39 de ani de munca neîntrerupţi în condiţii normale. Dacă mă pensionez în 2014 pot beneficia ... (vezi toată discuția)
Varsta pensionare ContSters312083 ContSters312083 Buna ziua, Am si eu o intrebare la dumneavoastra,as vrea sa aflu si eu la ce varsta pot iesi la pensie daca am 57 de ani ( nascut in 1957) ,40 de ani de ... (vezi toată discuția)