Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... luare in spatiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

luare in spatiu

doresc sa intreb daca o persoana care a fost luata in spatiu poate ridica pretentii la mostenire,si sau cum poate fi ea scoasa daca proprietarul doreste?
Nu are nicio legatura spatiul cu mostenirea. Va mosteni daca e ruda cu decedatul, daca exista un testament in favoarea sa.. etc , etc
si daca a fost luata in spatiu cum poate fi scoasa?
Proprietarul poate cere evacuarea in instanta, asta daca sta acolo.