Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Tăgadă paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Tăgadă paternitate

Va salut,
Speta este urmatoarea: am deschis proces de tagada paternitate(minor nascut in 2016).cum am ajuns aici........am cunoscut-o pe actuala sotie in timp ce ea era inca casatorita,a divortat dar a ramas insarcinata cu mie in timp ce se efectua procesul de divort.S-a nascut copilul iar de la Casa casatoriilor au spus ca pe Certificatul de nastere va fi trecut fostul sot.Am obtinut o declaratie de negare a paternitatii din partea lui si am deschis un proces de tagada a paternitatii.Acum....la ce sa ma astept? o sa-mi ceara sa fac testul ADN si mie si lui sau doar mie?e necesar sa vina la termene si ei(sotia mea si fostul ei sot) pt a se desfarura mai repede? care ar fi varianta cea mai grea si cea mai usoara de rezolvare? ce sfaturi pot primi?
Va multumesc
Admin, administrator
caz rezolvat...facut testul adn la mina minovici si instanta a hotarat.