Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Referat la munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Referat la munca

Buna ziua tuturor, e normal sa ti se faca referat dupa 5 luni de zile de la un "incident" (comportament inadecvat...)..si sa ti se aduca la cunostinta.
Potrivit at.252 alin.1 C.mun., angajatorul dispune aplicarea sanctiunii disciplinare printr-o decizie emisa in forma scrisa, in termen de 30 de zile calendaristice de la data luarii la cunostinta despre savarsirea abaterii disciplinare, dar nu mai tarziu de 6 luni de la data savarsirii faptei.

Prin urmare, exista posibilitatea ca dupa 5 luni de zile de la data savarsirii faptei sa se demareze cercetarea disciplinara a dvs.