Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

In 2016 am fost in somaj in urma unei concedieri abuzive - am actionat societatea la care lucrez in instanta si am castigat cu repunerea in functie si plata tuturor dreprurilor banesti retroactiv. Am neefectuate 21 zile de concediu de odihna aferente 2016 - se compenseaza in bani sau este legal sa le solicit spre efectuare?
Nu vi se compenseaza in bani, aveti dreptul la efectuare , iar angajatorul este obligat sa vi le acorde pana la 01.07.2018