Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte primarie gresite
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte primarie gresite

Buna ziua...

In 2007 am construit casa in care locuiesc si in prezent atat eu cu sotia cat si mama mea...

Terenul a fost achizitionat in cote de 1/4 eu si sotia si 3/4 mama.

Pe Autorizatia de constructie au fost trecuti ca beneficiari atat eu cat si mama mea si depuse la primarie ulterior am primit autorizatia de constructie si celelalte "hartii" dar pe toate eram trecut doar eu... iar la final pe procesul verbal de receprie tot doar eu am fost trecut...

In prezent mama a mers la primarie pentru a si schimba buletinul si a fost instiintata ca ea nu detine proprietate pe raza comunei urmand ca sa merg eu sa o primesc in spatiu...

Cum pot rectifica aceasta situatie? Ea de la titulatura de proprietar pe teren si beneficiar pe proiect a ajuns sa nu detina nimic...

Multumesc
Rectific acest paragraf, m am exprimat gresit

"Pe PROIECT am fost trecuti ca beneficiari atat eu cat si mama mea, ulterior am primit autorizatia de constructie si celelalte "hartii" dar pe toate eram trecut doar eu... iar la final pe procesul verbal de receptie tot doar eu am fost trecut..."
MariusAnA, utilizator