avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru

Buna ziua,
Este vorba de un magazin. Se poate aplica programul inegal?
I saptamana: luni- 12 ore; marti-liber; miercuri-12; joi-liber; vineri- 12; sambata-12; duminica- 5
II saptamana: luni- liber; marti-12; mercuri-liber; joi-12; vineri-sambata-duminica- liber
Ultima modificare: Luni, 20 Martie 2017
IldikoB, utilizator
Cel mai recent răspuns: IldikoB , utilizator 14:24, 20 Martie 2017
Numai cu mentiunea expresa in c.i.m.
Multumesc! Specific repartizare inegala si includ si programul in cim, banuesc ca e ok .
In c.i.m., veti mentiona , de exemplu:
Durata timpului de munca 8 ore/zi, inegal. Repartizarea facandu-se astfel : prima saptamana : luni- 12 ore; marti-liber; miercuri-12; joi-liber; vineri- 12 etc.
Multumesc inca odata pentru ajutor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act aditional la cim pentru timp partial bubuxyz bubuxyz Buna ziua, Am contract de munca cu timp partial 4 ore/zi 20 ore/saptamana. Pentru a aduce modificari la CIM pentru a reflecta timpul de lucru 1 zi cu 1 zi ... (vezi toată discuția)
Cim muncitori calificati Rudolf12 Rudolf12 Buna ziua. Am o firma unde muncitorii lucreaza de luni pana sambata, la 2 saptamani pleaca acasa de joi pana luni. Am inteles ca este o practica in ... (vezi toată discuția)
Ac aditional - 8 ore/zi inegal bubuxyz bubuxyz Este corecta formularea de mai jos pentru lucrul in ture: \"durata timpului de lucru va fi in medie de 8 ore/zi, inegal. Repartizarea programului de lucru ... (vezi toată discuția)