Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru

Buna ziua,
Este vorba de un magazin. Se poate aplica programul inegal?
I saptamana: luni- 12 ore; marti-liber; miercuri-12; joi-liber; vineri- 12; sambata-12; duminica- 5
II saptamana: luni- liber; marti-12; mercuri-liber; joi-12; vineri-sambata-duminica- liber
IldikoB, utilizator
Numai cu mentiunea expresa in c.i.m.
Multumesc! Specific repartizare inegala si includ si programul in cim, banuesc ca e ok .
In c.i.m., veti mentiona , de exemplu:
Durata timpului de munca 8 ore/zi, inegal. Repartizarea facandu-se astfel : prima saptamana : luni- 12 ore; marti-liber; miercuri-12; joi-liber; vineri- 12 etc.
Multumesc inca odata pentru ajutor.