Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Raspunderea vecinilor pentru inundatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Raspunderea vecinilor pentru inundatii

Cum poate fi tras la raspundere un vecin care a provocat o stricaciune a unui perete din imobilul vecin, in urma unei inundatii?
Va multumesc!
Daca amiabil nu se poate solutiona,atunci partea interesata,poate analiza oportunitatea unei actiuni in instanta impotriva vinovatului