Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie loc de munca

Buna ziua. Daca imi dau demisia de la locul de munca actual, au dreptul de a imi opri bani pe care firma i-a achitat pentru talonul si autorizatia de stivuitorist? Mentionez ca nu am semnat nici un act. Multumesc frumos
Daca nu ati semnat un act aditional sau un contract de formare profesionala in acest sens, firma nu va poate opri niciun ban.
Chiar daca vi se retine o anumita suma de bani, o puteti recupera printr-o actiune in instanta impotriva angajatorului.
Multumesc frumos pentru raspuns