Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Plata contract fara buget
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Plata contract fara buget

Poate fi semnat un contract in conditiile in care institutia nu detine inca un buget?
Care este baza legala pentru angajarea contractelor?
1.Nu.
2-Ordinul 1792/2002 -actualizat-pentru aprobarea Normelor metodologice privind angajarea, lichidarea, ordonanţarea şi plata cheltuielilor instituţiilor publice, precum şi organizarea, evidenta şi raportarea angajamentelor bugetare şi legale
[ link extern ]
-legea 500/2002-actualizată- a finanțtlor publice
[ link extern ]
-legea 273/2006- actualizastă- privind finanțele publice locale
[ link extern ]
Citiți și acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...