avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 2 facultati la buget
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

2 facultati la buget

Buna ziua, situatia mea este urmatoarea:

Am urmat o facultate la taxa, sistem bologna, am absolvit.
In anul urmator m-am inscris la o facultate la buget, am intrat dar am abandonat dupa cateva luni.
Dupa inca 2 ani m-am inscris la o alta facultate la buget si am intrat. Am fost intrebat la secretariat daca am mai urmat cursuri bugetate la vreo facultate. Am adus adeverinta doar de la facultatea pe care am urmat-o in regim cu taxa integral. Nu am mentionat de anul bugetat. Dupa cateva luni m-am retras si de la aceasta facultate.

Stiu ca am dreptul la 3 ani bugetati si nu i-am depasit doar ca am facut primul an bugetat de doua ori.

Intrebarile mele sunt: am facut vreo infractiune?
Stiti vreo persoana condamnata pentru asa ceva?
Un procuror ar fi interesat sa ancheteze asa ceva?

Va multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: valentindumitru , utilizator 12:20, 24 Martie 2017
nu stie nimeni?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facutatea de subingineri a2a facultate? flavius14 flavius14 Am absolvit facutate de subingineri cursuri serale(4ani) in anul1993(1989-1993) si am dat si am intrat ,am ajuns in anul 3 facutate de ingineri(alta ... (vezi toată discuția)
Reincepere studii la alta universitate de stat, cu subventie doddobtv doddobtv Buna ziua! Situatia este urmatoare: Sora mea a facut 1 an de zile la universitatea X (de stat). A renuntat, si acum a intrat la universitatea Y (tot de stat). ... (vezi toată discuția)
Se poate lua somaj fara licenta luata? mardorisian mardorisian mi s-a eliberat adeverinta in care se spune ca am absolvit cursurile facultatii, si ca nu am sustinut examenul de licenta, dar pe ea nu e trecuta luna ... (vezi toată discuția)