Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Declaratie sediu social PFA 2017
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Declaratie sediu social PFA 2017

Buna ziua,
Am un PFA (activitati design), cu sediul social intr-o camera (din doua), la o casa. Am incheiat contract de comodat cu proprietarul, care este mama mea. Pfa-ul este din 2015 activ, dar nu imi desfasor activitatea la sediul social si nu am nici punct de lucru, lucrez online.

Am citit pe site ca trebuie sa depun o declaratie in legatura cu sediul social.

"Pe scurt, indiferent dacă există sau nu activitate, trebuie să depuneţi declaraţia pentru clădirea unde este înregistrat un sediu social ori un punct de lucru!"

Care anume? Unde o pot gasi si unde trebuie sa o depun? Pana la 31 mai am citit?

Va multumesc frumos. O zi buna va doresc.

Termenul de depunere a declaratiei - Model 2016 ITL 001 clădiri rezidentiale-nerez-mixt PF pentru anul 2017 este 31.03.2016 din cate stiu eu ( pana la primul termen de plata) , 31.mai am fost pentru anul trecut .
BUna ziua,
Am fost intre timp si am platit taxa respectiva. O zi buna va doresc.