Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Declaratii finante
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Declaratii finante

am o firma nou infiintata in februarie 2017,platitoare de impozit pe venit,dar inca nu am deschis activitatea...ce declaratii trebuie sa depun la finante pana pe 25 martie?
Daca sunteti srl microintreprindere, veti depune trimestrial, pana pe 25 a urmatoarei luni dupa incheierea trimestrului, adica 25 aprilie ca termen pentru depunerea d100. Tot pana la acele date veti face si plata impozitului pe venitul microintreprinderii atunci cand veti incepe activitatea si veti inregistra venituri. D100 se depune la ghiseu listata in doua exemplare si pe cd, chiar si cu zero.
MULTUMESC MULT !