Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proces civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proces civil

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: Daca o persoana care este implicata intr-un proces civil a decedat inainte de solutionarea procesului, ce responsabilitate revine mostenitorilor? Sunt acestia implicati in vreun fel? Sau pot acestia dezbate succesiunea?

Va multumesc.
Va multumesc pentru raspunsuri!
In acest caz insa, exista vreo cale legala prin care mostenitorii sa nu fie introdusi in acest proces civil?
in situatia in care succesorii nu accepta succesiunea , ei vor fi considerati straini de succesiune .
ca atare, nu vor putea fi introdusi in proces, neavand calitate procesuala.