Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal

Buna ziua . De mai bine de doua saptamani sunt cercetat intrun dosar de talharie calificata si tot de atunci politisti care ma cerceteaza nu vor sami dea actul de identitate inapoi . Va rog frumos daca este cineva cine doreste sa ma ajute in acest caz pentru ca din cauza lipsei c.i nu imi por recupera actele masinii si nu imi pot rezolva problemele.
Ati mai scris de acesta situatie. Nu este legal sa se procedeze in acest mod, eu personal nu am mai auzit ca organul de UP sa retina cartea de identitate.
Aveti dreptul sa depuneti plangere impotriva celui care v-a retinut actul, personal consider ca este vorba de un abuz.
Stiu ca am mai scris dar nu stiu ce sa fac unde sa ma duc sa imi dea actul de identitate inapoi . Maine sunt programat la R.A.R de stat si nu ma pot duce ca nu am buletinul in original...
Mergeti la cel care spuneti dvs ca vi l-ar fi retinut in prima faza si vedeti ce spune, sa nu fie vorba de o neintelegere.
Nu este nici o neintelegere l.am rugat de atatea ori si imi spune ca trebuie in ancheta . Mi.a dat o copie xerox si a zis ca este suficient.