Forum Discuţii juridice Executare silită Executare credit nevoi personale
Discuție deschisă în Executare silită

Executare credit nevoi personale

Am o executare silita pe un credit de nevoi personale si vreau sa imi cumpar o masina. Poate executorul sa imi ia masina daca o cumpar sau imi continua cu propirea pe salariu?
Poate sechestra si masina daca datoria este mare.
Masina e la mana a doua nu e noua si e din anul 2000
Nu are importanta vechimea autoturismului. Executorul are datoria sa recupereze creanta prin orice mijloace legale: poprire salariala, sechestru de bunuri mobile si imobile, etc..
Dacă masina e veche ar putea sa nu ii intereseze dar au dreptul de a executa.
Si daca nu cumpar masina pe numele meu, ci pe al mamei mele, pot veni cu executarea?
Contractul de creditare e doar pe numele meu si nu am girat cu nimic creditul.
De asemenea, vreau sa va multumesc pentru raspunsuri