Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit

Buna.daca am un credit de nevoi personale pe care nu l-am achitatși vreau sa îmi cumpăr o casă pot fi executat silit și mi se poate lua casa?mentionez ca nu am girat cu nimic fiind un credit de nevoi personale făcut cu buletinul.multumesc
Daca creditul de nevoi personale + dobanzile stranse pana in prezent depasesc pragul de 10000 lei va pot executa silit imobilul ce-l veti cumpara. In cazul in care creditul e sub acest prag si aveti bunuri mobile si alte venituri din salarii, pensii etc va executa prin poprire venituri si/sau sechestrarea bunurilor mobile .Daca nu aveti niciun fel de bunuri mobile (masina, utilaje,aparatura diversa etc) si nici venituri in bani va pot executa silit imobilul cumparat chiar daca datoria este sub 10000 lei