Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

În urma neplății unui credit de nevoi personale , girat doar cu salariul,s-a ajuns la o firma de recuperare care ma tot amenință cu executarea silită. Concret ce imi poate lua dacă pierd în instanță contestația la executare silită?Poate decide instanță executarea bunurilor din casa(tv,frigider,etc dacă sunt bunuri comune cu ale soției).
Salariu aveți, dacă spuneți că ați girat cu salariul`?
Casă și mașină aveți`?
Dacă creanța este sub 10.000 lei, nu vor recurge la executarea imobiliară, dar mașină dacă aveți, o poate sechestra.
Dapix, utilizator
Eu cred ca se vor limita la salariu.
Este prea complicat si prea mare deranj pe bunurile mobile.
Doar daca ati avea o masina scumpa ati avea probleme.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat