Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... eos ksi
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

eos ksi

buna ziua in 2005-2006 am facut un abonament la orange pe care ulterior nu l-am mai platit,am ramas cu o datorie de 300-400 lei la ei....ieri am primit acasa un carton intr-un plic cu doua nr de telefon sa ii sun sau sa le trimit un sms...atat.....ce urmeaza?eu nu am un loc de munca si nici bunuri pe numele meu dar are sotul....plus de asta nu as vrea sa ma trezesc cu vreun nene executor pe la usa...
multumesc!!!bineinteles ca nu am sunat nici nu am trimis vreun sms
ancacatya, utilizator
Nu mai raspundeti la telefoane iar in situatia in care va apare un executor la usa in termen de 15 zile depuneti contestatia la executare.Sa va luati un avocat din oficiu daca nu va pricepeti,vedeti cind a fost intocmit dosarul ,cind a facut revenire executorul,etc,.Nu mai pomeniti de veniturile sotului decat ale dvs ,mai mult decat sigur ca ,aveti datoria prescrisa.