Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... NOTIFICARE INCETARE CIM IN PERIOADA DE PROBA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

NOTIFICARE INCETARE CIM IN PERIOADA DE PROBA

Buna ziua,
Am si eu o rugaminte cum sa imi scriu mai exact o notificare pentru incetarea activitatii in perioada de proba, deoarece mi sa comunicat sa o scriu eu de mana . O firma de renume si nu aveti formulare tipizate? Multumesc si astept raspuns.#-o#-o#-o
Lavinia15, utilizator
Uitati un model de notificare:

Subsemnata/ul ........................................... avand domiciliul in ___________ nr. _______, CNP.............................., avand functia de ....... in cadul S.C. .................., cu sediul in .........., formulez prezenta

NOTIFICARE
de incetare a contractului individual de munca in temeiul art. 31 alin. (1) alin. (3), inregistrat in registrul general de evidenta a salariatilor cu nr. .. din data de .. , incepand cu data de ......

Prezenta notificare poate fi contestata in termen de 45 de zile calendaristice de la data comunicarii la Tribunalul ..........

Data ................

L.S
Multumesc mult
Am fost concediat de la O.C.P.I.Teleorman din funcția de consilier achiziții fiind in perioada de proba.Doresc sa stiu daca raportul de verificare a aptitudinilor si notificarea de incetare a CIM sint eliberate de acelasi compartiment
Sunt eliberate de catre cei de la resurse umane.
N-ar trebui ca nr de inregistrare al raportului de verificare sa fie anterior nr de inregistrare al notificarii

Cornel Vasile a scris:

Sunt eliberate de catre cei de la resurse umane.