Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CV
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CV

Buna seara. Va rog sa imi spuneti daca in CV se trece neaparat toata experienta de munca a unui om sau se poate trece ultimul loc de munca sau ultimul loc de munca la care a activat cel mai mult, daca acea persoana a schimbat de exemplu 10 locuri de munca? Multumesc.
sergiu2011, utilizator
Buna seara!

CV-ul va reprezinta pe d-voastra, asa cum doriti sa va prezentati in fata potentialului angajator.
Este foarte important sa nu prezentati date false; sigur nu va fi in avantajul d-voastra sa se descopere asta ulterior.
In ceea ce priveste experienta in munca, este chiar recomandat sa treceti doar locurile de munca ce v-au oferit experienta relevanta pentru postul unde aplicati. Daca aplicati pentru postul de inginer chimist, de exemplu, nu cred ca angajatorul va fi interesat de faptul ca ati lucrat la Mc in facultate :D

Numai de bine!
N.M.