avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj voluntar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj voluntar

Poate fi anulat partajul voluntar si lichidarea regimului matrimonial daca au fost facute omisiuni? (eventual ambele parti, fostii soti sunt de acord)
Cel mai recent răspuns: ContSters416386 , utilizator 09:31, 29 Martie 2017
Daca s-au omis de la partajare bunuri comune puteti face inca un act partaj in completare pt bunurile omise.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj in timpul casatoriei dragdel dragdel buna ziua, as vrea sa stiu daca se poate face partaj voluntar in timpul casatoriei, obiectul fiind un apartament, iar sotul care cedeaza partea sa faca act de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! pentru un divort, am o intrebare pt cine ma poate informa cu privire ... nicu_is nicu_is Buna ziua ! Am o intrebare pt cine ma poate informa cu privire la un divort. Avem impreuna un copil minor, apartamentul in care suntem amandoi proprietari. De ... (vezi toată discuția)
Mostenire- ce acte se pot incheia in aceasta situatie? eneelena eneelena ce acte se pot face dupa noul cod civil intr doi soti care sant coopropietarii unui apartament astfel incat copilul sotului din prima casatotie sa nu vina la ... (vezi toată discuția)