Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... E posibil sa fie chemată să închei un contract de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

E posibil sa fie chemată să închei un contract de munca nesemnat de mine?

Am fost chemată în urma unui interviu la o proba de lucru si sa discutam oferta de angajare, de catre managerul firmei. A doua zi am dat SMS că nu imi doresc jobul. A treia zi am fost sunata sa ma prezint să închid cim-ul pentru ca e înregistrat in revisal. La telefon au recunoscut ca acel contract e înregistrat fără semnătură mea si detin înregistrare a apelului. Nu am semnat nici un contract si nu am văzut vreunul. Am trimis petitie la itm sa imi dea copie dupa revisal. Dacă se dovedeste ca au înregistrat un cim fără semnătura angajatului, ce ar trebui să fac? Sa fac plângere penală pt fals si uz de fals? Eu in prezent sunt in cautarea unui loc de muncă si nu doresc ca acest aspect sa imi prejudicieze? Va multumesc.
Fals nu exista decat daca v-au contrafacut semnatura dvs. pe contract.

O noua sesizare la ITM pentru transmiterea de date eronate... au transmis in REVISAL un c.i.m. nevalabil.
Va multumesc. In functie de răspunsul de la Itm voi formula o noua sesizare, de înregistrare în revisal a unui cim, nevalabil. Nici nu stiam de existența acestui cim! Ce sa zic...made in Românica!