Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract munca

Va salut cu respect. Am o nelamurire cu un contract de munca. Pe el scrie sus " contract de prestari servicii"
"Nr 18/25.01.2017"
Deci el apare a fi intocmit in 25.01.2017.nu?
Iar pe ultima pagina a lui scrie " prezentul contract s-a incheiat in data de 04.01.2017 la sediul......cu un numar de VIII capitole si 12 articole in 2 exemplare pentru fiecare parte". In privinta incalcarii unui articol...acest contract mai are valoare in instanta? este o greseala si o neconcordanta. Eu stiu ca un contract trebuie sa aibe un numar de inregistrare si o data. data aceasta este cea la care a fost emis contractul nu? Adica nu se poate ca un contract sa fie semnat mai devreme si inregistrat mai tarziu.nu?

Va multumesc.fierb de nerabdare daca acest lucru imi poate aduce o salvare.
Ceea ce spuneti dvs nu este un c.i.m., ci un contract de prestari servicii care nu se supune legislatiei muncii.

Exista posibilitatea ca un contact sa fie semnat la o data si apoi inregistrat in alta zi, ceea ce nu afecteaza valabilitatea acestuia.